Oblouková pec (GregTech 5)

From Feed The Beast Wiki
Jump to: navigation, search
This page is a translated version of the page Arc Furnace (GregTech 5) and the translation is 100% complete.

Tento článek je o obloukové peci přidané módem GregTech 5. Pro jiné významy, navštivte Arc Furnace.
Oblouková pec

MódGregTech 5
TypStroj
Energie
Maximální amperáž7 EU-Ampéry

Oblouková pec je stroj z módu GregTech 5 používaná k recyklaci předmětů zpět do ingotů.

Recept

Stejně jako všechny ostatní stroje v módu GregTech 5, i oblouková pec má pět variant v závislosti na úrovni napětí, od Low po Insane.

Použití

Oblouková pec je rychlá, taktéž rychle spotřebovává energii. Většina procesů trvá pár sekund, ale spotřebují 3 ampéry nepřetržitě; oblouková pec přijmout energii z kabelů až 7 A pro nabíjení. Proto má oblouková pec nejvyšší spotřebu energie mezi všemi stroji (mimo multibloků) a při přívodu energie k obloukové peci buďte opatrní, protože může velmi snadno spálit jakýkoli kabel menší než 8x.

Oblouková pec za provozu spotřebovává jak EU, tak tekutý kyslík. Spotřeba kyslíku je úměrná době, kterou vyžaduje recept. Protože kyslík je pro provoz vyžadován, elektrolyzér je vyžadován pro provoz obloukové pece.

Hlavním účelem obloukové pece je recyklace nežádoucích strojů, bloků a komponentů zpět do ingotů použitých k jejich opětovné výrobě. Z každé vstupní položky lze vyrobit až 4 různé ingoty, takže při demontáži složitých strojů mohou být stále ztraceny materiály.

V některých případech se původní ingoty nevracejí. Dřevo, guma a plasty shoří v popel, měď se vaří na žíhanou měď a velmi důležité je, že se železo zpracuje na tepané železo. Tato přeměna železa -> tepaného železa je velmi užitečná, protože je rychlejší a energeticky účinnější než vaření železných nugetů na tepané železné nugety a tepané železo lze použít pro výrobu lepších nástrojů a pro výrobu oceli.

Navštivte také


Other languages:
Deutsch • ‎English • ‎čeština • ‎русский • ‎中文(中国大陆)‎